9 nėštumo savaitė

9 nėštumo savaitę jūsų kūdikis užauga iki maždaug 2.3 centimetro ilgio ir sveria kažkur apie 2 gramus. Matomi mažučiai ausų galiukai. O jo akių vokai pradeda visiškai uždengti akis. Taip susilieję vokai ir išbus iki maždaug 26 nėštumo savaitės.

Visos esminės Jūsų kūdikio kūno dalys yra pradėję formuotis, nors organai dar labai keisis ir formuosis per ateinančius mėnesius. Devintą nėštumo savaitę vaisius pradeda panašėti į nedidelį žmogų. Jo riešai yra vis labiau išsivystę, jo kojų kulkšnys susiformavo, o jo rankų ir kojų pirštai yra aiškiai matomi. 9 nėtumo savaitė yra tas laikas, kai jo rankos auga ilgyn ir lenkiasi ties alkūnėmis. Šiuo laiku, kai jūsų kūdikio pagrindiniai fiziologiniai organai yra savo vietose, kūdikis yra pasiruošęs greitam kūno svorio augimui.

Devintą nėštumo savaitę nors ir nėra įmanoma pamatyti kūdikio lytį ultragarsu, jo lytiniai organai jau pradėjo formuotis. Dabar jau placenta yra pakankamai išsivysčiusi ir susiformavusi tam, kad atliktų svarbų darbą – gamintų hormonus. Placenta yra taip pat svarbi tuo, kad gamina maistines medžiagas jūsų kūdikiui ir padeda atsikratyti jo maisto medžiagų atliekomis.

Maždaug šiuo 9 nėštumo savaitės metu jūs turėtumėte apsilankyti pirmą kart pas gydytoją kaip nėščioji. Dažniausiai per pirmuosius apsilankymus jūsų akušerė paima kraujo mėginį įprastiems tyrimams.