7 nėštumo savaitė

Septintąją nėštumo savaitę vaisius yra apie 1,25 centimetro ilgio. Tai maždaug šilauogės dydis. Embrionas turi atskirus, bet dar šiek tiek sulipusius rankų ir kojų pirštus. Jis elgiasi kaip auganti pupelė – tai staiga sujuda, tai buna visiškai pasyviai. Kepenys išskiria didžiulius kiekius raudonųjų kraujo kūnelių, iki tol, kol kaulų čiulpai perima šį vaidmenį.

Septintoji (7) nėštumo savaitė žymi labai svarbų raidos etapą. Nuo dabar iki 20 savaitės, jūsų kūdikis labai sparčiai augs, ir kūno dalys, kurios susidarė per pirmąsias kelias gyvenimo savaites (pavyzdžiui, širdis ir smegenys) taps specializuoti ir sudėtingi. Dabar formuojasi dantys ir gomurys, o ausys ir toliau vystosi. Vaisiaus oda yra popieriaus plonumo, per tokią odą 7 nėštumo savaitę aiškiai matosi venos.

Jūs esate pirmojo nėštumo trimestro įvykių sūkuryje, kai daugelis moterų skundžiasi bendrais nėštumo skausmais ir sunkumais. Sulaikyti maistą skrandyje gali būti beveik neįmanoma dėl rytinių pykinimų, kuriuos iš dalies sukelia nėštumo hormonai jūsų kūne. Jums taip pat gali prireikti šlapintis daug dažniau nei įprasta – jūsų auganti gimda spaudžia šlapimo pūslę, o taip pat ir hormonai daro įtaką skysčių pusiausvyrai organizme. Visa tai mažės bėgant laikui ir nėštumui progresuojant.

Pratimai ir mankštos yra labai naudinga. Tik iš pradžių jau reikia pasidomėti kokie fizinės veiklos pratimai yra saugūs atlikti nėštumo metu.