37 nėštumo savaitė

Jūsų kūdikis 37 nėštumo savaitę sveria beveik 2.8 kilogramo ir gali būti apie 48.6 centimetrų ūgio, matuojant nuo galvos iki kojų. Jūsų kūdikio galva dabar yra ties jūsų dubeniu – galvytę supa ir saugo jūsų dubens kaulai. Tokia pozicija padeda motinos kojoms ir sėdmenims priprasti ir pasiruošti gimdymui.

Daugelis kūdikių trisdešimt septintą nėštumo savaitę turi pilną galvą plaukų, kai kurie plaukeliai gali būti užaugę net iki 3.5 cm ilgio. Žinoma, kai kurie kūdikiai ir neturi plaukų. Kalbant apie plaukus, daugumos kūdikių galvos būna padengtos tokiu pūkuotu sluoksniu – Lanugo, jis užsideda kūdikiui nuo 26 savaitės. Dabar kai eina 37 nėštumo savaitė, toks sluoksnis dingo, ir todėl dauguma kūdikių turi vernix caseosa – apsauginį balsvos medžiagos sluoksnį. Jūsų kūdikis vis nuryja savo Lanugo sluoksnį, kartu su kitomis išskyromis gimdoje, ir visai tai laiko savo organizme. Tai taps jo pirmuoju kakučiu, toks pirmasis kūno tuštinimasis vadinamas meconium.

37 savaitę daugelis moterų pradeda nerimauti, ar jos bus tinkamai pasiruošę svarbiausiam momentui, tada kai ateis gimdymas. Kur bebūtumėte, darbe ar gimdymo skyriuje, čia jūs visada rasite patarimų apie viską nuo sukuriant puikus aplinką gimdymui, iki patarimų jūsų partneriui.