36 nėštumo savaitė

Jau 36 nėštumo savaitė ir jūsų kūdikis dar priauga svorio – apie 28 gramus per dieną. Kūdikis sveria apie 2.7 kilogramo ir yra apie 47 centimetrų ūgio. Galite pradėti jausti padidėjusį spaudimą į savo apatinę pilvo dalį ir pastebėsite, kad jūsų kūdikis palaipsniui mažėja. Tai palengvėjimas ir prispausti jūsų plaučiai ir skrandis pagaliau gauts galimybę išsitiesti – kvėpavimas ir mityba turėtų palengvėti.

Tačiau vaikščiojimas gali tapti vis labiau nepatogus. Kai kurios moterys sako, kad jaučiasi taip, lyg jų kūdikis ketina iškristi. Be to, jūs vis dar galite jaustis taip, lyg jūs turite eiti į tualetą visą laiką. Nepamirškite kreipti įpatingą dėmesį į savo valgį, paskutinėmis nėštumo savaitėmis maistinės medžiagos labai svarbios.

Geros naujienos yra tai, kad iki šios, 36 nėštumo savaitės pabaigos, jūsų nėštumas bus pilnos trukmės ir galėtumėte gimdyti bet kurią dieną. Kūdikiai nuo 37 savaičių iki 42 savaičių, laikomi visiškai normalios trukmės. Kūdikis gimęs prieš 37 savaitę yra laikomas gimusiu per anksti, o po 42 savaičių – pasibaigus terminui, pernešiotas.

Jūsų galbūt jau pastebėjote, kad jūsų krūtys išskiria. Tai visai normalu. Jos gaminti turtingą pirmąjį pieną (vadinamas priešpienis), kuris suteiks jūsų kūdikiui didelę gyvenimo pradžią. Jei jūs ketinate eiti į darbą, gydytojas ar akušerė turėtų patikrinti, ar jūsų įsčiose gimdos kaklelis nepradeda atsidaryti.

Jūsų akušerė stebės kokią poziciją jūsų kūdikis yra užėmęs ir turi įvertinti, kiek jūsų kūdikis nusileidžia žemyn link dubens. Ši informacija bus įrašyta į jūsų motinystės sveitatos istoriją, tam kad jūsų akušerė žinotų kūdikio poziciją, ypač tada, kai jūs ruošiatės eiti į darbą.