34 nėštumo savaitė

Pamažu artėjate link finišo, jūsų kūdikis dabar sveria daugiau nei 2.2 kilogramo ir yra 45 centimetrų ūgio nuo galvos iki kojų. 34 nėštumo savaitę organizmas yra jau daug apvalesnių formų – riebalų sluoksniai vėliau bus reikalingi reguliuoti savo kūno temperatūrą kai jis gims.

Jei dar nepradėjote kalbėti ar skaityti savo kūdikiui, dabar yra geras laikas pradėti. Nepagalvokite nieko juokingo, jei natūraliai kalbėsite su juo kitokiu, aukštesniu balso tonu. Tyrimai rodo, kad su naujagimiais natūraliai bendraujame daugiau aukšto tono garsais.

Jei jūs jaudinatės dėl to kas atsitiktų jei įvytų priešlaikinis gimdymas, jums bus malonu žinoti – 99 procentai kūdikių, gimusių 34 nėštumo savaitė ir vėliau gali išgyventi ne gimdoje – ir neturėti jokių didelių problemų. Nors jūsų kūdikio centrinė nervų sistema vis dar bręsta, jo plaučiai yra beveik visiškai išsivystę.

Daugelis moterų pradeda pastebėti dilgčiojimo ar tirpulio pojūčius dubens srityje ar net skausmą, ypač vaikščiojant. Tai gali būti dėl dubens sąnarių pasiruošimo gimdymui. Jei esate jautri skausmui ar klubai yra labai skausmingi, pasitarkite dėl to su savo akušere arba gydytoju. Taip pat patikrinkite mūsų patarimų dėl skausmo skyrelį (kolkas dar ruošiame).