33 nėštumo savaitė

33 nėštumo savaitę kūdikis sveria apie 2 kilogramus ir jau yra iki 44 centimetrų ūgio nuo viršugalvio iki kojų. Jis gali jau pradėti ruoštis gimimui, sukdamas aukštyn kojas. Jo galva turėtų būti nukreipta žemyn, taip jis pasiruošia savo kelionei į pasaulį.

Jūsų gydytojas ar akušerė per ateinančias savaites būtinai turi kruopščiai vertinti kūdikio poziciją gimdoje. Kartais kai kurie kūdikiai nuspręndžia vėl atsigręžti.

Jūsų kūdikio kaukolė dar yra gana lanksti. Kaulų plokštelės, kurios sudaro jo kaukolę nėra visiškai susilieję. Taip yra kad vaikelis galėtų išlysti per gana siaurą gimdymo kanalą. Tačiau savo kūno kaulus jis grūdina. Jūsų kūdikio oda taip pat palaipsniui vis mažiau raudona ir raukšlėta. Tai dėl to kad odos riebalai kaupiasi po ja.

Jei esate mama pirmą kartą, jūsų kūdikio galvutė gali judėti link dubens šią 33 savaitę ir prisispausti tvirtai prie gimdos kaklelio. Tai atsitinka maždaug pusei visų pirmą kartą gimdančių. Jei laukiatės jau antrą kartą, galite tikėtis kad tai įvyks prieš  paskutinę, 40 nėštumo savaitę.

Galite pastebėti, kad jūsų kojos ir kulkšnys yra gana stipriai patinę iki dienos pabaigos. Vandens susilaikymas, taip pat žinomas kaip edema, tai pasireišia dažnai stipriau šiltu oru. Keista, tačiau didesnis skysčių vartojimas padeda sumažinti vandens sulaikymą kojose. Jūsų kūnas, ypač inkstai, ir jūsų kūdikis reikalauja daug skysčių, todėl gerkite pakankamai. Jei staiga pasijusite labai patinę arba atsiras patinimai ant jūsų rankų ar veido, kreipkitės į gydytoją – tai gali būti rimtos ligos, vadinamos preeklampsija ženklas.