32 nėštumo savaitė

Nuolatos augantis kūdikis 32 nėštumo savaitę jau turi apie 1.7 kilogramo svorio ir yra maždaug 42 centimetrų ūgio nuo galvos iki kojų. Nors jo plaučiai išsivystys dar tik prieš pat gimimą, jūsų mažylis yra užsiėmęs įkvėpimo pratimais – tam naudoja amniono skystį, įtraukdamas jį į savo plaučius. Nuo 32 savaičių kūdikiai gimę pirma laiko jau turi labai gerus šansus išgyventi ir pilnavertiškai išsivystyti. Jo oda tampa švelni ir minkšta.

Kai kurių kūdikių galva jau visiškai plaukuota, kiti turi tik keletą plaukų kuokštelių. Vešlūs naujagimio plaukai nebūtinai reiškia kad vaikelis ir vėliau turės tokius plaukus. Bet vaikai, kurie gimsta su švelniais plaukais, taip pat linkę turėti švelnius plaukus kai jie užauga.

Jei jūsų kūdikis yra berniukas, jo sėklidės jau turėtų būti nusileidę iš jo pilvo į kapšelį. Kartais viena ar abi sėklidės nebūna nusileidę į tinkamą padėtį iki gimimo. Bet dviem trečdaliais atvejų visų kūdikių berniukų, kurių sėklidės nesusiformuoja ikigimimo, viskas išsisprendžia iki jo pirmojo gimtadienio.

Einant 32 nėštumo savaitei jūs tikriausiai priaugote dar 450 gramų vien per 32 savaitę, daugiausia todėl, kad jūsų kūdikis įgyja daugiau nei pusę savo kūno svorio per paskutines septynias savaites iki gimimo. Pasirūpinkite kad jūs valgote pilnavertiškai ir tinkamai šias pastarąsias kelias savaites.

Jūsų pilvas dabar yra jau gana didelis ir dėl to galite susilaukti daugiau aplinkinių dėmesio!