31 nėštumo savaitė

Jūsų kūdikis dabar sveria apie 1,5 kilogramo ir yra labiau nei bet kada panašus į naujagimį. 31 nėštumo savaitę vaikelio ūgis apie 41 centimetras nuo viršugalvio iki kojų galų. Jo rankos, kojos ir kūnas toliau stambėja – įgauna proporcingą dydį lyginant su galva.

Iki šiol jūsų kūdikio judesiai palaipsniui plėtėsi, jis gali atlikti vis daugiau ir įvairesnių judesių. Bet nuo šiol iki nėštumo pabaigos, judesiai tikriausiai neintensyvės. Tai nereiškia kad judesių bus mažiau ar silpnesti, bet jūs galite pastebėti, kad judesių tipas tiesiog pasikeičia. Tol kol jūs jausite kaip jis rangosi ar stuktelna ranka, jūs žinosite, kad jis juda. Kuo toliau tuo labiau jis auga, o vietos jam yra ne per daugiausiai. Galite tikėtis, kad jis priaugs bent 900 gramų iki gimimo.

Jūsų kūdikio organai 31 nėštumo savaitę ir toliau bręsta, o iš jo šlapimo pūslės jau geba skirtis vanduo. Tai labai gera praktika tam, kad jis gebėtų pasisioti kai jis tik gims. Be to, jo kaulų čiulpai perėmė raudonųjų kraujo kūnelių gaminimą, anksčiau tai darė kepenys.

Jūs tikriausiai priaugote svorio šį nėštumo mėnesį, kažkur tarp 1.3 r 1.8 kilogramo. Per šią trisdešimt pirmą nėštumo savaitę priaugti dar 450 gramų yra visai normalu. Šį paskutinį nėštumo trimestrą, kaip ir jūsų kūdikis, galite patirti galutinį svorio augimo spurtą, visa tai iki tol, kol jis išvys pasaulį.