30 nėštumo savaitė

Jūsų kūdikis dabar yra daugiau nei 39 centimetrų ūgio nuo viršugalvio iki kojų. 30 nėštumo savaitę jo augimas, kalbant apie ūgį, netrukus sulėtės, bet jis ir toliau priaugs svorio – iki pat gimimo. Vaikelis tikriausiai sveria apie 1.3 kilogramo šiame etape.

Jūsų kūdikio plaučiai ir virškinamasis trakta jau beveik visiškai išsivystę. Jis ir toliau atidaro ir uždaro savo akis – lavina mirksėjimą. Kūdikis tikriausiai gali matyti kas vyksta viduje jūsų gimdos, pavyzdžiui šviesą tamsoje, ir net sekti šviesos šaltinį. Jei šviečia šviesa ant pilvo, jūsų kūdikis gali pasukti galvą sekdamas šviesą ar net rankele paliesti judantį šviesos spindulį.

Kai kurie mokslininkai mano kad skrandį apšviečiant šviesa stimuliuojamas vizualinis, vaizdo supratimas. Bet jūsų kūdikis negalės pamatyti daug kai ji gims. Naujagimiai gali pamatyti tik tarp 20 ir 30 centimetrų atstumą. Vaikai, turintys normalų regėjimą nepasiekia regėjimo kaip suaugusiojo iki maždaug aštuonių metų. Baigiant apie regėjimą, jūsų kūdikis dabar turi antakius ir gali net turėti savo blakstienas!

30 nėštumo savaitę maždaug litras amniono skysčio dabar supa kūdikį, bet jo kiekis mažėja, mažylis plečiasi ir turi vis mažiau vietos savo gimdoje. Kai jūs ir jūsų kūdikis ir toliau augate, neišsigaskite, jei manote ar jaučiatės šiek tiek uždusę, net jei jūs negalite gauti pakankamai oro. Tai tik jūsų gimda spaudžia diafragmą.

Yra ir šviesi šio reikalo pusė. Maždaug 34 nėštumo savaitę (arba tiesiog prieš gimimą, jei tai yra jūsų antras ar trečias nėštumas), jūsų kūdikio galva judės žemyn link dubens, taip ji patenka į tinkamą gimimo padėtį. Tai leis kvėpuoti ir valgyti daug lengviau.

Vis dar galvojate apie tai, kaip sekasi jūsų kūdikiui? Patikrinkite mūsų skyrių apie gimimą. Kai jūs planuojate turėti kūdikį, kodėl gi nepradėti galvoti apie tai kad jums reikia pasiruošti savo būtiniausius daiktus svarbiausiam momentui.