29 nėštumo savaitė

Kūdikis 29 nėštumo savaitę paprastai sveria virš 1 kilogramo ir būna apie 39 centimetrų ūgio, matuojant nuo galvos iki kojų. Ant jo galvos jau pradeda augti plaukai. Jei laukiatės berniuko, tai jo sėklidės turėtų keliauti iš inkstų per kirkšnis, pakeliui į kapšelį. Jei jūsų kūdikis yra mergaitė, lytinės lūpos pilnai susiformuos per ateinančias keletą savaičių iki gimimo.

Jūsų kūdikio galva auga vis didesnė ir leidžia augti taip pat besivystančioms smegenims. 29 nėštumo savaitę beveik visi kūdikiai pradeda reaguoti į garsą ir šviesas iki šios savaitės pabaigos.

Jūsų kūdikio mitybos poreikiai pasiekia savo piką trečiąjį trimestrą. Jums reikia daug baltymų, vitamino C, folio rūgšties, geležies ir kalcio (apie 200 miligramų reikalinga vien jūsų kūdikio skeleto formavimuisi kiekvieną dieną), todėl valgykite maistą, kuriame gausu šių maistinių medžiagų. Jo skeletas kietėja, o ir dar jo smegenys, raumenys ir plaučiai bręsta visą laiką. Peržiūrėkite mūsų ruošiamą valgio vadovą ir įsitikinkite, kad jūs gaunate tinkamą kiekį mineralų ir vitaminų.

Kadangi jūsų pilvas didėja ir plečiasi gali būti sudėtinga gerai miegoti. Daugelis būsimų mamų sapnuoja apie savo kūdikį trečiąjį trimestrą.