28 nėštumo savaitė

Jūsų kūdikis 28 nėštumo savaitę sveria šiek tiek daugiau nei 1 kilogramą ir gali būti iki 38 centimetrų ūgio nuo viršugalvio iki kojų. Šiuo laiku jis jau gali atmerkti savo akis ir lengvai sukioti galvą gimdoje jei jis tik pastebi nuolatinę ryškią šviesą, šviečiančią iš išorės. Vaikelis jau spėjo priprasti prie savo akių, kurios dabar jau turi blakstienas.

Riebalų sluoksniai ir toliau formuojasi, o kaulai jau beveik susiformavo, nors jie vis dar yra labai minkšti ir lankstūs. Kaulai bus tinkamai sukietėję tik po gimimo.

Dabar 28 nėštumo savaitę jūs jau apsiribojate praktiškai namų zona. Trečias trimestras paprastai prasideda šią savaitę ir trunka iki 39 nėštumo savaitės pabaigos, o kartais net už jos ribų. (Nesijaudinkite – 42 savaitės yra didžiausias galimas laikas, po to nėščiąjai paprastai yra sukeliamas gimdymas). Dauguma moterų priauga vidutiniškai 5 kilogramus svorio šį trimestrą.

Įpusėjus jau dvidešimt aštuntai nėštumo savaitei jūs jau tikriausiai svarstote – tarsi jūs buvote nėščia amžinai ir jums pradeda trūkti vieklos belaukiant to gimimo. Tokiu atveju galite pradėti darbų sąrašą. Pirmiausia jums teks pasirinkdami galimus kūdikių vardus ir pradėti galvoti apie gyvenimą jau po jūsų kūdikio gimimo.