24 nėštumo savaitė

Kūdikis 24 nėštumo savaitę jau sveria daugiau nei 600 gramų. Jis pradeda užpildyti visą erdvę savo gimdoje. Nuo viršugalvio iki kojų kulniukų jis galėtų būti apie 30 centimetrų ūgio. Nors jūsų kūdikis dar turi mažai riebalų ir jo oda yra plona ir trapi, jis jau yra pakankamai gerų proporcijų. Vaikelio smegenys sparčiai auga, ir jo pėdos ir pirštų atspaudai toliau formuojasi.
Kūnelio viduje vaikelio plaučiai vystosi intensyviai – kvėpavimo kanalai, plaučių alveolės formuojasi, o ląstelės gamina paviršiaus aktyviąją medžiagą. Ši medžiaga padės oro maišeliams kvėpuoti, kai tik bus pasiektas išorinis pasaulis.

24 nėštumo savaitę galite pastebėti strijų požymius ant pilvo, klubų ir krūtų. Šios blyškios, raudonos linijos arba rudos spalvos ruožai yra žinomi kaip strijos. Tai labai būdinga nėščiosioms. Norint tai sukontroliuoti naudojami specialūs kremai, dėvimos palankios liemenėlės. Tai gali padėti išvengti arba sumažinti strijų atsiradimą.

Strijos yra labai paplitusios šioje nėštumo stadijoje – maždaug 90 procentų moterų turi. Po gimdymo rausva ar ruda pigmentacija ir strijos palaipsniui blunka, o dryžiai tampa mažai besiskiriantys nuo aplinkinės odos.

Ne vien dvidešimt ketvirtą nėštumo savaitę, bet ir kitu nėštumo laiku jūsų akys gali būti jautresnės šviesai ir galimas smėlio ar sausumo pojūtis akyse. Tai yra visiškai normalus nėštumo dalykas, dar žinomas kaip sausų akių sindromas. Pabandykite pailsinti savo akis, kiek įmanoma, ir saugiai jas valyti vatos gumulėliu, suvilgytu šiltu vandeniu.

Sveika mityba vis dar yra labai svarbi šioje nėštumo stadijoje, todėl kviečiame apsilankyti mūsų mitybos skyriuje, bei skyriuose apie savaites nuo 25-os iki 28-os.