23 nėštumo savaitė

Jūsų kūdikis dabar sveria šiek tiek daugiau nei 500 gramụ ir yra apie 29 cm ūgio nuo viršugalvio iki kulnelio. 23 nėštumo savaitę jo klausa jau susiformavusi ir jis gali girdėti aplinkos garsus: dabar jis galėtų girdėti savo dar nesusiformavusį balsą, savo širdelės plakimą ir skrandžio veiklos garsus.

Kai jūsų kūdikis gimsta, tie garsiai, kuriuos jis jau dažnai girdėjo būdamas gimdoje, pavyzdžiui, šuns lojimas, arba dulkių siurblio ūžimas, jo jau nebegasdina – juk kūdikis jau yra tai girdėjęs.

Kai kurie žmonės teigia, kad negimę kūdikiai mielai nori klausytis klasikinės muzikos. Taigi artimiausiais mėnesiais galite pasiklausyti atpalaiduojančios Bacho ar Mocarto muzikos savo malonumui – taip, jūsų. O kartu ir kūdikio!

Be pažangos jūsų kūdikio samonėje, jo plaučiai vystosi intensyviai ir jau yra pasirengę kvėpuoti. O kaip jis plečiasi ir auga galite pastebėti vien iš muistymosi pilve po drabužiais!

Besilaukdama jau 23 nėštumo savaitę, jūs galite pajusti,  kad jūsų svorio centras pasikeitė. Jūsų dantenos gali kraujuoti, kai valotės dantis, o jūsų bamba, anksčiau buvusi pasislėpusi viduje, dabar gali styroti. Ji gryš į savo pradinę būklę netrukus po to, kai pagimdysite.

Dabar kai esate pačiame nėštumo mėnesių viduryje – tinkamas laikas pagalvoti apie atostogas.