22 nėštumo savaitė

Kūdikio svoris 22 nėštumo savaitę jau yra beveik 430 gramų, o visas ūgis – apie 28 centimetrai nuo viršugalvio iki kojų kulnelio. Jūsų kūdikio kojos jau nebėra susiraitę taip tvirtai prie pilvuko kaip buvo anksčiau. Tai reiškia, kad jis gali būti matuojamas nuo galvos iki kulnų. Kūnelis yra proporcingas kaip naujagimiui, tačiau dar daug plonesnė versija, nes kūdikis riebalų kolkas neprikaupė.

Nors ji vis sunkėja kiekvieną dieną, besivystančiojo oda vis dar atrodo raukšlėta ir permatoma. O jam vis dar reikia įgyti daugiau svorio. Kūdikio lūpos pradeda atsiskirti viena nuo kitos, o akys formuojasi, nors akių spalvos dalis (rainelė) vis dar neturi pigmento. Kasa, kuri gamina hormonus taip pat stabiliai vystosi.

Net jei tai atrodytų anksti, 22 nėštumo savaitės metu nereikėtų nustebti, kad  atsiras pirmieji dantukų požymiai – dantų pumpurai. Jie vystosi po dantenonis. Visa tai sužinosite kai jūsų kūdikis gims, ir netrukus po to, kai išsikals pirmieji dantys.

Moteris, kaip nėsčioji tikriausiai jau priaugo tarp 5.5 ir 7 kilogramų svorio. Nuo dabar jūs pradėsite priaugti svorio dar daugiau, ir tai vyks nuolat, vidutiniškai apie 225 gramus per savaitę. Jums gali norėtis tam tikrų maisto produktų. Taip pat galite pastebėti padidėjusį išskyrų (bet ne kruvinų) kiekį iš makšties. Abu yra šie dalykai yra normalūs nėščiosios dalykai.