19 nėštumo savaitė

Jūsų gimdos viršus dabar jau siekia jūsų bambą ir toliau augs apie vieną centimetrą per savaitę. Jūsų kūdikis 19 nėštumo savaitę yra apie 14.2 cm ilgio nuo viršugalvio, kad užpakalio ir sveria apie 240 gramų.

Kūdikis jau gęba ryti amniono skystį, ir jo inkstai dirba, versdami skystį šlapimu – tai tikra organizmo treniruotė. Ant galvos atsiranda šiek tiek plaukelių. Sensorinė raida pasiekia kulminaciją šią savaitę. Nervinės ląstelės reaguoja į kiekvienas juslę– skonį, kvapą, klausą, regėjimą ir lietimą– visa tai vystosi jų specializuotose smegenų srityse. Nervinių ląstelių gamyba skaičiumi sulėtėja, tačiau esamos nervų ląstelės auga didesnės ir sudarinėja sudėtingesnius tarpusavio ryšius.

19 nėštumo savaitę kūdikio judesius jau galima jausti. Jei jums susitaikyti su gimdymo idėja vis dar atrodo sunku, tai pirmą kartą juntami vaisiaus judesiai tokį įsivaizdavimą padaro labai realų. Dauguma nėščiųjų pradėda jausti kūdikio judėjimą tarp 18 ir 20 nėštumo savaičių.

Kadangi esate nėščia, jūs jausitė kūdikio dalykus anksčiau. Ką jūs pirmiausia galite pagalvoti yra skrandžio veikla kai jūsų kūdikis daro atgal salto. Būtinai užsirašykite kada pirmą kartą pradėsite jausti savo kūdikį ir jo judesius. Tai pasakykite savo akušerei kito apsilankymo metu.

Apie seksualinį elgesį nėštumo metu skaitykite specialiame mūsų skyriuje. Svarbu žinoti kaip kūdikiui tai turės įtakos.