18 nėštumo savaitė

Jūsų kūdikis 18 nėštumo savaitę yra jau apie 12cm ilgio nuo viršugalvio iki užpakalio sveria apie 190 gramų. Kudikio krūtinė juda aukštyn ir žemyn, taip imituodama kvėpavimą. Taip gali būti ir jaučiami švelnūs vaisiaus judesiai aštuonioliktą nėštumo savaitę. Kraujagyslės yra lengvai matomos per savo ploną odelę, o ausys dabar atsiduria jau galutinėje pozicijoje, nors jos vis dar stovi šiektiek ne iki galo teisingoje pozicijoje.

Netrukus galite pastebėti, kad  jūsų kūdikis atsistoja savo gimdoje. Nėštumo viduryje dažnai daromas tyrimas ultragarsu, vadinamas anomalijų skenavimas, paprastai tai daroma tarp 18 ir 22 nėštumo savaičių. Taip įvertinamas jūsų kūdikio augimas ir vystymasis. Bei kartu patikrinama, ar gestacinis (kūdikio išsivystymo) amžius yra tikslus.

Per šį skenavimą, jūs galite pamatyti savo kūdikio judesius: smūgį, bandymą pasiekti, ar net savo nykščio čiulpimą. Sužinokite, ar jūsų partneris (vyras) gali ateiti kartu pasidalinti jaudinančiomis akimirkomis Jūsų kūdikiui. Taip pat galite pasidomėti ar yra galimybė turėti šiuos ultragarso vaizdus išsisaugojimui.

Aštuonioliktą nėštumo savaitę, jei kūdikio lytis yra moteriška, makštis, gimda ir kiaušintakiai jau yra vietoje. Jei tai auga berniukas, jo lytiniai organai bus taip pat aiškūs ir atpažįstami. Jei laukaitės daugiau nei vieno vaiko, patikrinkite mūsų puslapį apie dvynukus ir daugiau.

Nuo šiol, jei atsigulsite, tai geriausia gulėti ant šono arba bent iš dalies pasikreipus į vieną pusę. Kai gulite ant nugaros, jūsų gimda gali suspausti didžiąją veną. Tai gali sukelti galvos svaigimą, todėl mažiau kraujo gali grįžti ir į savo širdį. Pabandykite pasidėti pagalvę už savęs, arba už šlaunies/klubo. Tai turėtų suteikti patogesnę poziciją.