16 nėštumo savaitė

Šešioliktą nėštumo savaitę Jūsų kūdikis yra apie 10 (dešimt) centimetrų ūgio nuo viršugalvio iki užpakalio. Kūdikis yra maždaug tokio dydžio kaip avokadas ir sveria apie 100 gramų. Per artimiausias tris nėštumo savaites jis labai sparčiai ir intensyviai augs, praktiškai padvigubins savo svorį ir paūgės keliais centimetrais.

Nesvarbu ar mažylis jau yra gimęs, ar dar auga gimdoje, mažas vaikiukas visada yra žaidimų mėgėjas. Jis jau atrado savo pirmąjį žaislą – virkštelę. Kūdikiui įsčiose patinka ją traukyti ir čiupinėti. Kartais jis kojyte primina savo virkštelę taip stipriai, kad net gali sumažėti gaunamas deguonies kiekis. Nesijaudinkite, vaisius įsčiose atleis virkštelę dar prieš tai, kai jam gali pradėti trūkti maisto medžiagų ar deguonies.

Jūsų kūdikio galva yra pakelta aukštyn vis daugiau nei bet kada, o akys priartėjo prie savo galvos priekio. 16 nėštumo savaitę kūdikio kraujotakos sistema ir šlapimo takai yra visiškai funkcionuojantys, o per plaučius jis įkvėpia ir iškvepia amniono skystį. Kūdikis yra paniręs į amniono skystį, kuris saugo jį, kai jis auga gimdoje.

Kartais kai jūs darote staigius judesius, galite pajusti silpną šonų skausmą. Raiščiai, esantys kiekvienoje jūsų gimdos ir dubens sienų pusėje yra tempiami augant jūsų kūdikiui. Jausti nedidelį skausmą yra visiškai normalu, bet jei jis stiprėja ar tęsiasi kelias dienas, pasitarkite su savo prižiūrinčiu gydytoju.