15 nėštumo savaitė

Nors apie 15 nėštumo savaitę moteris jau tikriausiai priaugo apie 2 – 4 kilogramus, tačiau kūdikis įsčiose sveria tik apie 70 gramų. Šiuo laiku vaisius yra užaugęs jau apie 9 centimetrų ilgio, matuojant nuo viršugalvio iki užpakalio. Nors vargei ar jūs jausite, bet gali būti kad vaikelis įsčiose kartais žagsi. Taip jis praktikuoja kvėpavimo refleksą. Kudikis kolkas negali skleisti jokio garso, nes besivystančiuose plaučiuose, trachėjoje yra ne oras o skystis.

Penkioliktą nėštumo savaitę kūdikio kojos jau auga greičiau nei rankos. O visi sąnariai ir galūnės gali pilnai funkcionuoti ir judėti. 15 nėštumo savaitė yra tas laikas, kai jau kūdikio lytiniai organai gali būti išsivystę tiek, kad būtų galima išsiaiškinti jo lytį! Kad tai pamatytumėte reikia ultragarsinio tyrimo. Tačiau nereikėtų nekantrauti – jūs sužinosite ko laukiatės, berniuko ar mergaitės. Tik reikėtų palaukti, paprastai sekantis ultragarsinis tyrimas pagal planą turėtų būti apie 20 savaitę.

Šis laikas, kai nėštumas yra pilnai įpusėjęs, yra geras metas pradeti mankštintis ir sportuoti. Patartina apsilankyti pas nėščiosioms skirtų mankštų specialistą. Gausite naudingų sportavimo idėjų ir patarimų.

Labai naudinga pasiplanuoti į priekį ir rezervuoti vietą nėščiųjų pamokėlių klasėje. Visiškai nesvarbu ar ruošiatės tapti mama pirmą kartą, ar jau kartosite kursą. Jūs visada gausite naudos ir patarimų iš specializuotų kursų. Taip pat ir nėra ypatingai svarbu kokia tiksliai pasirinktų pamokėlių filosofija – visose galima gauti pagrindinę informaciją kaip pasiruošti gimdymui ir svarbiausiems nėštumo etapams. Pamokėles planuokite taip, kad jas baigtumėte iki 37 nėštumo savaitės. Nuo 37-osios savaitės gimdymas gali prasidėti bet kuriuo metu, ir tokiu laiku gimęs kūdikis bus laikomas gimęs planuotu laiku.