14 nėštumo savaitė

Dabar Jūsų kūdikis yra apie 8 centimetrų ilgio ir sveria maždaug 40 gramų. Vaisiaus kūnas 14 nėštumo savaitę pradeda augti sparčiau nei galva. Šią savaitę ypatingo plonumo kūdikio odelė pradeda pasidengti itin smulkiu, lyg pūkuotu plaukelių sluoksniu ( vadinamieji “Lanugo” plaukai), kurie paprastai išnyksta prieš gimimą. Nors antakiai ir plaukai ant galvos pradeda augti, tie plaukai po gimimo gali pakeisti tiek savo tekstūrą, tiek spalvą.

Smegenų impulsų dėka, jūsų kūdikio veido raumenys yra treniruojami. Kūdikis vieną po kitos rodo įvairiausias veido išraiškas. Apie dabartinį laiką, keturioliktą nėštumo savaitę, jūsų kūdikis geba prisimerkti, raukytis ir kraipytis. Jis netgi gali pradėti čiulpti savo nykštį. Tuo tarpu jūsų kūdikio inkstai gamina šlapimą, kurį jis išskiria į jį supantį amnioninį skystį. Jį ten teks jums išlaikyti iki gimimo.

Greičiausiai iki šios nėštumo savaitės Jūs jau turėjote savo pirmuosius du ultragarso tyrimus. Pažintinis skenavimas yra siūlomas laikotarpiu tarp 11 (vienuoliktos) ir 13 nėštumo savaičių, nukrypstant nuo to laiko po šešias dienas pasirinktinai. Ir, vadinamasis,  sprando raukšlės peršviečiamumo tyrimas, kuris patikrina, ar jūsų kūdikis gali turėti Dauno sindromą, yra siūlomas nuo 11 savaitės plius dvi dienos iki 14 savaitės plius viena diena. Jei esate vyresnė nei 35 metų, turėsime ir straipsnį apie tai, kaip amžius veikia nėštumą.