13 nėštumo savaitė

Tryliktą nėštumo savaitę Jūsų kūdikis yra apie 6.7 centimetrų ilgio nuo višugalvio (vadinamosios “karūnos”),  iki užpakalio apačios. Vaisius svęria jau apie 23 gramus. Bendram išsivaizdavimui galime palyginti, kad jis yra panašaus dydžio kaip žirnių ankštis. Miniatiūriniai pirštų atspaudai formuojasi ant pirštų galiukų, o kūdikis savo burnoje bando čiulpti žandukų raumenis. Taip jis treniruoja savo instinktyvų refleksą ieškoti ir žysti motinos krūtį vos tik užgimus.

Besivystantis kūdikis tai pat turi savo dauginimosi organus. Jeigu laukiatės mergaitės, tai ji dabar savo mažulyčio organizmo kiaušidėse turi maždaug 2 milijonus kiaušinėlių. Tuo laiku kai gims, kiaušidėse bus likę iki milijono. Vaikui augant kiaušinėlių vis mažėja ir apie septynioliktus metus jų skaičius bus apie 200,000.

Bėgant laikui ir 13 nėštumo savaitei įpusėjus nejaučiate pykinimo, po truputį apsiprantate ir netgi jaučiate palengvėjimą Tokie šalutiniai nėštumo efektai, kaip nuovargis ar pykinimas po truputėlį nyksta įpusėjant antram nėštumo trimestrui. Pilnai antrasis nėštumo trimestras prasideda tada, kai baigiasi 13 nėštumo savaitė. Vis gerėjant savijautai galite nejausti jokių požymių, atrodytų lyg net nesilauktumėte. Tačiau to pamiršti neleis vis apvalėjantis pilvukas.