12 nėštumo savaitė

Dabar kūdikis užaugęs iki maždaug penkių su puse centimetrų dydžio (apie 5,4 cm), bei sveria šiek tiek mažiau nei 14 gramų. Kūdikio judesiai vis intensyvėja, o nervų ląstelės sparčiai dauginasi ir neurologiniai ryšiai smegenyse, vadinami sinapsėmis, nuolatos formuojasi. 12 nėštumo savaitę vaisius jau geba sugniaužti rankų pirštus, sulenkti kojų pirštus, o akių raumenis gali suspausti labai stipriai.

Lėtai, bet užtikrintai, vaisius pradeda ir išvaizda panašėti į žmogų, atsiranda veido bruožai. Dvyliktą savaitę besitęsiant nėštumui, vaisiaus akys pradeda artėti viena prie kitos. Anksčiau jos buvo labiau galvos šonuose. Jo ausys yra jau beveik galutinėse vietose, galvos šonuose. Vaisiaus kūne organai po truputį sugeba atlikti vis sudėtingesnes funkcijas. Kepenys jau pradeda gaminti tulžį, o vaikelio inkstai išskyrinėja šlapimą į šlapimo pūslę.

Jus apžiūrinti akušerė ar gydytojas, gali užčiuopti gimdos viršų (kitaip dar vadinamą gimdos dugnu). Jis yra pilvo apačios dalyje. Po truputį pereinant į antrą nėštumo trimestrą pradeda ryškėti pilvas, platėti kūno apimtys. Nėščiąjai gali tekti pradėti nešioti laisvesnius rūbus.

12 nėštumo savaitė yra tikrai ne per ankstyvas laikas pradėti daryti savo tarpvietės stiprinimo pratimus. Stiprus dubens dugnas padės jums apsisaugoti nuo šlapimo nelaikymo, o kartu ir labai padės kritinį momentą – kai ateis laikas gimdyti.

Po truputį jums pradeda grįžti apetitas. Dabar, kai stiprus nėščiosios pykinimas praeina, jūs vėl norite sočiai pavalgyti. Patartina pasidomėti, koks maistas besilaukiančiai moteriai tinkamiausias per ateinančias nėštumo savaites.