11 nėštumo savaitė

Jeigu vienuoliktą nėštumo savaitę pamatuosite savo vaisių nuo galvos iki užpakalio, pamatysite, kad jūsų kūdikis yra jau apie 4 centimetrų ilgio. Jis jau turi visas susiformavusias savo kūno dalis, pradedant nuo dantų užuomazgų – dantų pumpurų, nagučių užuomazgų, baigiant tuo, kad vaisiaus rankų ir kojų pirštai yra pilnai atsiskyrę vienas nuo kito. Kūdikis šią nėštumo savaitę intensyviai užsiima judėjimu ir mankšta – jis daro staigius judesius ir tampo galūnes. Jo judesiai yra tokie plastiški, atrodo kad jis šoka vandens baletą. Šie vaisiaus judesiai taps vis dažnesni, nes jo kūnas auga ir tampa vis labiau išsivystęs.

Dauguma jūsų kūdikio kritinių augimo etapų praeis per kelias ateinančias nėštumo savaites. Jo pagrindinis uždavinys per ateinančius šešis mėnesius bus nuolatos augti didesniu ir stiprėti. Visai tai truks tol, kol jis pats galės išgyventi be motinos įsčių.

11 nėštumo savaitę Jūs kaip motina, artėjate prie pirmojo nėštumo trimestro pabaigos. Gali atsirasti tamsi ir pigmentuota vertikali linija ant Jūsų pilvo. Tai vadinama “linea nigra“. Šią nėštumo savaitę gali pradėti kankinti nemiga, būti sunku užmigti, tai taip pat gali būti susiję su nėštumu. Išsiaiškinkite tai.