10 nėštumo savaitė

Ką gi, 10-ąją nėštumo savaitę Jūsų embrioną dabar jau galima oficialiai vadinti vaisiumi. Tas vaisius dabar yra apie 3.1cm ilgio nuo viršugalvio iki apačios. Dabar jis sveria apie 4 gramus. Dešimtą nėštumo savaitę vaisius yra dar labai mažas, bet jau pakankamai aktyvus – jis ryja skystį ir judina savo galūnes.
Vaisiaus visi gyvybiškai svarbūs organai, tai yra: kepenys, inkstai, žarnos, plaučiai ir smegenys, yra pilnai susiformavę ir funkcionuojantys. O galva yra beveik pusės viso kūno ilgio dydžio. 10 nėštumo savaitė yra laikas, kai vaisiaus kakta laikinai padidėja ir taip būna suformuodama aukštą viršugalvį. Visa tai vėliau pasikeis ir sugryš į labiau į kūdikį panašią išvaizdą. Jei šiuo, dešimtosios nėštumo savaitės, laikotarpiu būtų galimybė pažiūrėti į kūdikio išvaizdą – pamatytumėte keletą įdomių dalykų. Pavyzdžiui – nagai ir šviesūs plaukučiai. Taip pat aiškai yra matomi ir stuburo kontūrai. Palengva formuojasi stuburo nervai iš nugaros smegenų.
Tuo pačiu auga ne tik jūsų kūdikis. Jūsų gimda dabar yra maždaug greipfruto dydžio. Tiesą sakant, gali būti, kad Jūs netgi galite ją jausti toje vietoje, kur yra vidurys virš gaktos kaulo.